Açık Hava Mutfağı

Abone Ol 
tarafından
37
Açık Hava Mutfağı

Dış mekan mutfağını tartışmak için internetten talepler alıyorum. Artıları ve eksileri nelerdir? Bir tane yapmalı mısın?

Açık mutfak yapmakla ilgilenenlerdenseniz okumaya devam etmenizi öneririm.

Açık Mutfağın Avantajları

Birçok ev tadilatçısı, dış mekan mutfaklarının 10 ila 15 yıl içinde yeni evler için standart olmasını beklediklerini söylüyor.

Açık bir mutfak inşa etmek, bazı ev sahipleri için bir zorunluluktan çok bir lüks gibi görünebilir. Yine de, açık mutfağınız için gerekli ekipmanı yenilemek veya eklemek konusunda yardım veya tavsiye almak için yapmanız gereken çok pratik nedenlerin de olduğunu fark edeceksiniz, ziyaret edebilirsiniz aslında sattıkları ekipmanı kullanan ve test eden biriyle konuşun.

Açık mutfağa sahip olmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

Konukları Eğlendirmek için Başka Bir Alan

Evlerinde açık mutfağı olan tanıdığım birçok insan, bir tane inşa etmelerinin temel nedeninin misafirlerini eğlendirmek için başka bir alana sahip olmak olduğunu söylüyor. Verandada ızgara yaparken, öğle veya akşam yemeğini beklerken misafirlerini verandada takılabilirler.

Dış mekan mutfağı eklemek, yaşam alanınızı genişletmek için evinizi yenilemekten daha pratiktir. Duvarları ve çatısı olan bir çatıya eklemek yerine, neden verandanızı en üst düzeye çıkarmıyorsunuz? Böylece sizin ve ailenizin önemli günleri kutlayabileceği veya harika açık hava nın tadını çıkarabileceği bir alan haline gelir.

Enerji Faturalarını Düşürmeye Yardımcı Olur

Yaz aylarında, evin dışında ızgara yapmak, evi serin tutmak için ev klimasının iki kat fazla çalışmasını engelleyeceğiniz anlamına gelir. Yiyecekleri pişirmek, kızartmak, kızartmak ve kızartmak da evinizin içindeki sıcaklığı birkaç derece artırabilir ve böylece klimayı iki kat daha fazla çalışmaya zorlayabilir.

Açık havada yemek yaparak, özellikle sıcak aylarda enerji tüketiminizi düşüreceksiniz.

Evinizin Değerini Artırın

Açık bir mutfak eklemek, evinizin değerini önemli ölçüde artırabilir. Gelecekte evinizi satma planınız olmayabilir, ancak en azından piyasaya sürmeye çalıştığınızda mülkünüzün ağır bir fiyat talep edeceğini biliyorsunuz.

Yerel Barbekü Gezilerini En Aza İndirin

Açık bir mutfağa sahip olarak yerel barbekünüze gitmeniz için herhangi bir neden olmayacaktır. Düzenli olarak dışarıda yemek yemek uzun vadede çok maliyetli olabilir.

Ancak açık bir mutfağa sahip olarak, kendi arazinizde tuzlu yemekler hazırlayabilirsiniz.

Tabii ki, açık bir mutfağın dezavantajları da vardır. Belki de en büyük endişe fiyat olacaktır. Gerçekten de, açık bir mutfak inşa etmek maliyetli olabilir. Açık bir mutfak inşa etmenin fiyatı, malzemelerin özelliklerine ve kalitesine bağlı olacaktır.

Diğer bir dezavantaj ise kış aylarında açık bir mutfağın hiç kullanışlı olmamasıdır. Ancak Florida gibi sıcak bir iklim durumunda yaşıyorsanız, bu hiç de endişe verici olmayabilir.

İhtiyacınız olacak şeyler
Artık bir açık mutfağa sahip olmanın artılarını ve eksilerini öğrendiğinize göre, sizin yerinize bir mutfak inşa etme umutları hakkındaki heyecanınızı gizleyemeyeceğinize inanıyorum.

Ama açık bir mutfak inşa etmek için neye ihtiyacınız var? Sahip olmanız gereken şeylerden bazıları şunlardır:

Barbekü ızgarası

Hazırlık Yüzeyi

Depolama Alanı

Pizza Fırını

Aydınlatma

Masa

Tavan Vantilatörü

Sandalyeler

Bitkiler
Ateş çukuru

Bütçe bir endişe ise, o zaman bir dış mekan mutfağının titizliğine dayanabilecek az bakım gerektiren ekipman ve malzemeleri seçmenizi öneririm. Temizlenmesi kolay ve korozyona dayanıklı oldukları için yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış ekipman satın almak isteyebilirsiniz.

Yağa ve lekeye dayanıklı tezgahların yanı sıra yüksek sıcaklıklara dayanabilen tezgahlar temin edin.

Açık mutfağı misafirlerinizi eğlendirmek için başka bir alan olarak kullanacağınız için müzik ve diğer eğlenceler de önemli hale gelecektir. Örneğin, tv’niz parlak güneş ışığında iyi fotoğraflar çekebilmelidir.

Aydınlatma da çok önemlidir. Ortam aydınlatması, karanlık sonrası yemek pişirmek ve eğlenmek için önemlidir.

Sonuç
Açık mutfak, özellikle ızgara yapmayı seviyorsanız ve sıcak bir iklim bölgesinde yaşıyorsanız, evinize pratik bir ektir. Bütçe fazla bir endişe kaynağı değilse ve arka bahçede yeterli alanınız varsa, neden bir açık hava mutfağı inşa etmiyorsunuz? Bu sadece evinizin değerini arttırmakla kalmayacak, belki de daha da önemlisi size aileniz ve misafirlerinizle bağ kurabileceğiniz başka bir alan sağlayacaktır.