Eski Evi Yenileme Teknikleri

Abone Ol 
tarafından
40
Eski Evi Yenileme Teknikleri

Eski eviniz yakın zamanda güncellenmediyse, muhtemelen daha eski bir ısıtma ve klima sisteminiz olacaktır. Ayrıca, son beş yılda piyasadaki en yeni enerji verimliliği gelişmelerine de sahip olmayacak. Evet, pahalı bir yatırım ama bunu yapmadan evinizi ısıtmak ve soğutmak için her yıl binlerce dolar daha ödeyeceksiniz. Kalibrasyon servis sağlayıcıları yeni bir sistemi uygun şekilde kalibre etmiş olacak ve size 20 yıldan fazla dayanacaktır. Şimdi bunu yapmanın tam zamanı!

Termostat
En iyi Termostatlar

Bazı eski evlere önceki tadilat ve onarımlar sırasında yeni bir termostat takılmış olabilir. Ancak birkaç eski ev, eski evinizdeki ısıyı otomatik olarak düzenlemenizi sağlayacak en yeni programlanabilir termostata sahip olacaktır. Bu, gündüz uzaktayken veya gece uyurken evinizdeki sıcaklığı düşürmenize izin verecektir. Programlanabilir bir termostat, eski evinizin uygun fiyatlı ve yaşaması daha rahat olmasına yardımcı olacak başka bir enerji tasarruflu araç haline gelecektir.

Eski evinize taşındıktan sonra yapmanız gereken ilk şeylerden biri etrafta dolaşmak ve pencerelerin yanında durmaktır. İçinden bir esinti mi yoksa cereyan mı geldiğine bakın. O havayı hissettiğinizde şaşırmayın. Eski evlerin pencerelerinin hemen değiştirilmesi gerekecek. Yaz aylarında klimanın herhangi bir faydasını kaybedersiniz ve kışın bu önemli ilk adımı atmaz ve eski evinizi iyileştirmezseniz donarsınız.

Kapama
Sızdırmazlık Çatlakları

Eski evler genellikle uygun şekilde kapatılmaz. Ne yazık ki, enerji verimliliğinden önceki günlerde bu onların önceliği değildi. Birçok insan, mükemmel şekilde kapatılmış bir ev yerine nefes alan bir evin olmasının daha iyi olduğuna inanıyordu. Sızdırmazlık, kendiniz yapabileceğiniz bir şeydir, ancak daha karmaşık onarımlar ve sızdırmazlık gerekip gerekmeyeceğine bakmak için saygın bir yükleniciden muayene ve bazı öneriler almak zaman ayırmaya değer olabilir.

Yalıtım
Bina Yalıtımı

Birçok eski ev inşa edildiğinde bugüne kıyasla çok fazla yalıtım seçeneği mevcut değildi. Sonuç olarak, çoğu iyi yalıtılmamıştır. Ancak eski pencereleri değiştirmek ve tüm çatlakları kapatmak gibi yalıtım da hem kısa hem de uzun vadede size çok fazla enerji ve para tasarrufu sağlayabilir. Yükleniciniz veya tamirciniz, eski evinizi sevgiyle restore ederken bir seferde bir parça yapmak için en iyisi olabilecek bu süreci başlatmanın en iyi yolu hakkında size bazı önerilerde bulunabilir.

şofben
Bir su Isıtıcısını Değiştirin

Neredeyse kesinlikle su ısıtıcınızı değiştirmeniz gerekecek. Günümüz standartlarına uymayan çoğu eski evde, muhtemelen eski model su ısıtıcınızla boşa giden sıcak su ve para kaybediyorsunuzdur.

Uzmanlar, sadece bu hamlede yıllık enerji maliyetlerinizin yüzde 20’sine kadar azaltabileceğinizi öne sürüyor. Paradan tasarruf edebilir ve bir daha asla sıcak suyun bitmesi konusunda endişelenmeyebilirsiniz.

Mutfak
Mutfak Aletlerini Değiştirin

Mutfaklarımızda yemek hazırlamak, yemek yemek ve sadece sosyalleşmek için çok zaman harcıyoruz. Eski bir eviniz varsa, aletleri mümkün olan en kısa sürede, döşemeleri ve mutfak dolaplarını değiştirmek isteyeceksiniz. Bazı eski evlerde cazibeli bir mutfak vardır, ancak çok azı alıştığımız modern cihazlara ve dayanıklı zeminlere sahiptir.

Boyama

Herhangi bir eski evde duvar kağıdını boyamanız ve değiştirmeniz gerekecektir. Odalardan bazıları güncellenmiş olabilir, ancak sadece bu temiz, taze görünüm için çoğuna yeni bir kat boya uygulamak isteyeceksiniz. Önce ana yatak odanızı, mutfağınızı ve banyonuzu boyayın. Daha sonra evin geri kalanı için tasarım ve renklere karar verirken içeri girebilir ve rustik çevrenin tadını çıkarabilirsiniz.