Ev Nasıl Soğutulur

Abone Ol 
tarafından
40
Ev Nasıl Soğutulur

Evinizde alan önemli bir sorunsa, kanalsız bir soğutma sistemi bir seçenektir çünkü bunlar kompakt ve basittir. Bu sistem, bir soğutucu hattı ile bağlanan bir iç ünite ve bir dış kondenser olmak üzere iki bileşenden oluşur. İç üniteyi ara verebilir veya monte edebilirsiniz, ancak hangisini seçerseniz seçin, ünite evin her yerine soğuk hava dağıtmak için herhangi bir alana kolayca sığar. Ayrıca havalar sıcak olduğunda kanalsız soğutma sistemi tüm iç ortam ısısını toplar ve dışarıya gönderir.

Yerden tasarruf etmenin yanı sıra, kanalsız soğutma sistemleri enerji tasarrufludur ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Kurulum basittir ve bir HVAC uzmanı servis ihtiyaçlarınızda size yardımcı olabilir.

Taşınabilir Bir Klima Ünitesi Satın Alın
Taşınabilir Klima Ünitesi

Yeriniz yoksa portatif klima üniteleri de bir çözümdür. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, mobil üniteler farklı boyutlarda gelir, birçok alana sığabilir ve kurulumu kolaydır. Yolun aşağısında alanınızı yeniden düzenlemek istiyorsanız, bu bir sorun değildir çünkü taşınabilir bir ünite hareketlidir, bu nedenle odadan odaya taşımak rahattır.

Pencereler, özellikle büyük pencereler, dışarısı sıcakken evinizde önemli bir ısı kaynağıdır. Bu nedenle, dış sıcaklıklar yüksek olduğunda pencerelerinizi kapalı tutun. Bunu sadece panjurlarınızı, gölgeliklerinizi veya perdelerinizi kapatarak yapabilirsiniz. Ancak, pencere kaplamalarını kapatmak işe yaramazsa, pencerelerinize ısı yansıtan film takabilirsiniz. Isı yansıtan film, özellikle güneşe bakan pencereler için evinizi soğutmak için harika bir çözümdür. Bununla birlikte, daha sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, en iyi seçeneğiniz güneş kontrollü ısı yansıtan film olacaktır.

Tavan Vantilatörleri ve Tavan Vantilatörü Kullanın
Süslü Oturma Odası

Tavan, kutu ve yer vantilatörleri, evinizi serin tutacak ve az yer kaplayacak harika çözümlerdir. Isı yükselir, ancak tavan vantilatörleri soğuk havayı zeminden tavana çekerek soğuk havayı dağıtır. Serin gece havasının bir kısmını çekmek için geceleri pencereye bir kutu fanı yerleştirebilirsiniz. Yer vantilatörleri, yakın bölgenizi doğrudan soğutmanın mükemmel bir yoludur ve aynı zamanda hareketlidirler.

Tavan Fanı, genellikle sıcak havayı tüketmek için evin ısı seviyesini ayarlamak için havalandırma fanı olarak kullanılan güçlü bir fandır. Piyasada tavan vantilatörü sağlayan birçok şirket var, böylece herkesi seçebilir ve sıcak havayı dışarı çıkarabilir ve evinizi serinletebilirsiniz.

Peyzajınızı Ayarlayın
Peyzaj Tasarımı

Peyzaj tasarımı, bahçenizin güzel görünmesini sağlamak için süslemeler eklemekten daha fazlasıdır; Evinizi serin tutmanın mükemmel bir yoludur. Ağaç, üzüm ve çalı dikmek, yaz aylarında evinizi daha serin tutabilir. Kaliforniya Enerji Komisyonu, doğru ağacı dikmenin yaz aylarında elektrik faturanızda yüzde 20 ila 40 tasarruf sağlayabileceğini belirtiyor.

Bu nedenle, ilk evinizi tasarlıyorsanız veya evinizi yeniden tasarlıyorsanız ancak sınırlı alanınız varsa, evinizi serin tutmak için seçebileceğiniz birçok seçenek vardır. Seçeneklerinizi keşfederken, en iyi seçimi yapabilmeniz için alan sınırlamalarınızı aklınızda bulundurun.