Havuz Tasarımı

Abone Ol 
tarafından
119
Havuz Tasarımı

Yeni malzemeler, teknoloji ve havuz özellikleri piyasaya çıktıkça tasarım trendleri düzenli olarak gelişir. Artık havuzunuza ilgi ve karakter katmak için her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var.

Geleneksel bir yer içi havuzun, genellikle derin ucu ve sığ ucu olan farklı kenarları vardır. Göle girmenin en iyi yolu içeri sıçramak veya merdivenleri çıkmaktır. Havuz normalde genellikle sabit derinliklere, 3 ‘ila 4’ civarında sığ bir uca ve 8’derinliğinde derin bir uca sahiptir. Kaybolan kenar havuzları, suyun devam ettiği ve yukarıdaki gökyüzü ile kusursuz bir şekilde karıştığı aldatmacasını yaratır.

Kıyı geçitleri, denize karışacağınız suya benzer yumuşak bir yürüyüş yapar. Bronzlaşma çıkıntıları, güneşten çok şey alırken birkaç taze, canlandırıcı inç suyu takdir etmek için havuz severleri dikkate alır. Rahatlatıcı bir kenar olarak da adlandırılan bu sığ su yatağı, 12 “veya daha az suya sahip, cildinizi bronzlaşmak ve gevşemek için iyi bir güneş ölçüsüne sunarken suda serin tutmak için idealdir. Bronzlaşma kenarları şezlonglarda gevşemek için uygundur, bebeklerle serpme zamanını takdir edin veya su basma çabası olmadan soğutun.

Kenar taşkın havuzları, suyun yakalandığı ve tekrar havuz suyuna yeniden kullanıldığı havuzun kenarlarına taşmasını sağlar. Bir kaynak gibi, ancak tüm havuzun üzerinde. Sürekli hareket eden su, mükemmel ve sessiz bir sese ve gevşeyen bir doğaya sahiptir. Ödül olarak, aynı şekilde doğal temizlik yapma eğilimindedir!

Fayans Havuz Karoları

Beton tabanlı havuzlar yolda. Cam ve taş karolar sınırsız malzemedir. Cam karoların suya karşı akıllı doğası, resmin doruk noktasıdır ve tüm havuz boyunca veya abartılı bir vurgu olarak kullanılabilir. Fayansların yaptığı harika tonlar ve örnekler, yüzme geçmişinizi yükseltecek spa benzeri bir his ortaya çıkarır. Normalde su hattı olarak kullanılmasına rağmen, son derece güzel bir görünüm elde etmek için havuzun zemininde de cam karo gerçekleştirilebilir.

Taş karolar, havuzunuz için şok edici ve daha geleneksel, Romanesk bir etki yaratır. Ayrıca, yüzey ne kadar pürüzsüz olursa, çıplak ayaklar için o kadar hafifletici olur.

Su ve Ateş Havuzu Tasarımı

Çok sayıda aile, büyüleyici etkiler yaratmak ve havuzun varlığını iyileştirmek için alev ve su bileşenlerini birleştirmeyi seçiyor. Ateş çukurları ve ateş çanakları, akşamları suyun yüzeyini parlatan bir ışık içerir. Sadece bu da değil, havuz alanına savurganlık ve tatlılık hissi katıyorlar.

Su Özelliği Havuz Tasarımı

Su özellikleri, dış yaşam arka planınızı gerçekten yükseltebilecek bir dizi alternatifle gelir. Düşen suyun sesi ve akan suyun göz kamaştırıcı görsel etkisi rahat bir iklim yaratır. Hidroterapi jetleri artık sadece kaplıcalar ve egzersize dayalı iyileşme havuzları için değil. Bu en yeni bileşene şu anda ev içi havuzlar için erişilebilir. Bu gevşetici uçaklar teras alanınızı büyüleyici bir çöl kaynağına dönüştürebilir ve evinize bir rahatlama ve huzur hissi getirebilir.

Yeşil Havuz Tasarımı

Çevre dostu desenler, bazı çağdaş dekoratörler için önde gelen düşüncelerden biridir ve havuz bölgesinde yeşile dönmek özel bir durum değildir. Jeotermal ve güneş odaklı ısınma, havanın biraz aşırı taze olabileceği ilkbaharın sonlarında ve sonbaharın başlarında bile hoş bir su sıcaklığı verir.

Biyo havuzlar başka bir çevre dostu seçenek sunar. Bu doğal havuzlar, havuzu temizlemek ve canlandırmak için acımasız sentetik maddelerin aksine bitkileri ve diğer organik kanalları kullanır

Açık Hava Yaşam Alanları

Yüzme havuzunu açık havada yaşayan bir üslup düzeniyle ilişkilendirmek, havuz alanınızı iyileştirmek için başka bir eğlenceli yaklaşımdır. Havuz alanını, su geçirmez ve diğer dış stilistik düzeninize uyması amaçlanan kaliteli mobilyalarla donatın. Verandanız, alev ızgaranız ve dış yaşam alanlarınız, tüm ailenizin takdir edebileceği geniş bir açık hava alanı oluşturmak için havuz alanıyla tutarlı bir şekilde karışabilir.

Sonuç

Havuz yapılandırması sürekli ilerliyor. Her yıl havuz planlarında yeni değişiklikler ve ilerlemeler var ve zevk ve ilhamdan eminiz. Birkaç yıl içinde üslup düzeninizi değiştirmelerini sağlayacak kısa çılgınlıklara karşı uyanık olmak akıllıca olsa da, dış yaşam geçmişinizi yükseltmek ve hatıralar yapmak asla modası geçmez. Uzman tavsiyesi arıyorsanız, lütfen Şıklığın Tonları ile iletişime geçin.