Fayans Seramik Hizmeti

WhatsApp
Telefon
  • Zeytinburnu / İstanbul / Türkiye
Fayans Seramik Hizmeti

Fayans Seramik Hizmeti

Temiz Dekorasyon, fayans seramik döşemelerinde alanında uzman elemanlarıyla ince ve zarif bir işçilikle yaptığı işlerde zirveyi yakalamış, maksimum performans, müşteri memnuniyeti anlayışıyla işinin üstesinden her zaman gelmiştir.

Temiz Dekorasyon, fayans seramik işlerinde üstün hizmet anlayışıyla heraket eder, maksimum performans ve iş kalitesini ortaya koyarak yaptığı projelerde müşteri memnuniyetine dayalı kendini kanıtlamıştır...

Evet, doğru yerdesiniz, Temiz Dekorasyon ekonomik bir fiyat ile eksiksiz bir fayans seramik hizmeti sunar.

Evinizin / ofisinizin yeni görünmesini sağlayın. Hoş göz zevkine ve estetiğe önem veren bir anlayışa sahipseniz oturduğunuz yeri sevdiğiniz bir mekana dönüştürün. Fayans seramik hizmetlerinde  uzman ekibimiz size uygun malzeme  seçiminde rehberlik edecek ve bunu sizin için en ekonomik fiyatla yapacaktır. 

Uzman ekipmanlarımız kalite ve çeşit kombinasyonları hakkında derin bir bilgi birikimi taşır ve hatta kişisel tercihlerinize göre güzel fikirler üretirler ve size en iyi sonucu önerir. Evinizin donukluğunu ve mekanınızın daha önce hiç olmadığı kadar canlandırmanıza yardımcı olurlar. Garantili standart fiyatlar ve güvenilir ustalarla size uygun zamanda ve yerde birinci sınıf fayans seramik ve diğer her türlü hizmeti sunar.

Temiz Dekorasyon, bölgesinde en iyi fayans seramik hizmet çalışmasını sağlar. Temiz Dekorasyon'un ana amacı, müşterilere mümkün olan en kısa sürede ulaşmak ve işlerini görmektir. Müşterilerimize en güvenilir fiyatlarla % 100 memnuniyet garantisi veriyoruz.

TEMİZ DEKORASYON:

Konut ve ticari projelerin iç, dış ve diğer her türlü cephe için, fayans seramik hizmeti işinde tecrübeli eleman ve kullandığı kaliteli malzemelerle en üst seviyede iş yapar.  Temiz Dekorasyon kendi sektöründe yılların vermiş olduğu iş tecrübesiyle iyi bir konuma sahiptir. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar büyük ve gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. 

2010  yılından beri iş alanında rekabetçi bir bir anlayış yaptığı hizmet karşılığında fiyat garantesi vermektedir.  Çalışmalarında en üst kaliteli ürünleri kullanmaktadır. 

Temiz Dekorasyon, işini yapmakla yükümlü olduğu müşterileri için bünyesinde çalışan en iyi profesyonel kadroları sunmaktan mutluluk duymaktadır. Temiz Dekorasyon ailesindeki herkes, kendi disiplinlerinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip eğitimli birer profesyoneldir. Müşteri hizmetlerinden üretime, eğitimden garantilere, anlayıştan tamamlamaya kadar hepimiz bu hizmet anlayışıyla çalışmaktayız. 

İŞ YAPMA ANLAYIŞIMIZ:

Piyasada bulunan en kaliteli ürünleri kullanırız. 
Kullandığımız ürünler bölgede ve alanlarında en üst seviyede kalite standardına sahiptir. 
Firma olarak bünyemizde dürüstlük, doğruluk ve kaliteye önem vermek birinci önceliğimizdir. 
Çalışanlarımızı, eğitim, öğretim ve elde ettiğimiz bilgi tecrübeyi müşterilerimizin iş alanına yansıtarak hem yaptığımız işin kalitesini artırır, hem de elemanların kariyerleri ve kişisel yaşamları için mümkün olan en yüksek standartları belirlemeye teşvik için tecrübe olur. Tüm ekip arkadaşlarımız kendileri geliştirmek ve müşterelere daha kaliteli bir hizmet sunmak için her türlü destek ve gelişim imkanlarını kullanmaktadırlar. 

Aldığımız tüm kararlarda işin önemi ve müşterinin memnuniyetini ön planda tutarız. 

TEMİZ DEKORASYAN:

Kendi iş alanında bağımsız ekipmanlarıyla iş yapar. 2000  yılına dayanan geçmişiyle yaptığı işlerde takdir toplayan bir firmadır. Bugüne kadar, konuttan ticari alanlara, yeni inşaattan sonradan güçlendirmeye, sanayi ve daha birçok alanda büyük bir iş hacmi gerçkeleşmiştir. 

Fayans seramik işlerinde 2010 Yılından Günümüze Tam 10 Yıldır Siz Değerli Müşterilerimize Profesyonel Hizmetler Sunmaktayız.

İstanbul'un tüm ilçelerinde başta konut, ofisler ve yaşanılabilen hastahane, fabrika, okul, plaza, iş yeri gibi tüm alanlarda fayans seramik hizmeti vermekteyiz.

Dilediğiniz renkte ve stilde çalışmalar yürütmekte, dilerseniz fayans seramik hizmetinin yanı diğer tüm hizmetleri gerçekleştirmekteyiz. 

Yerine göre fayans seramik hizmeti verdiğimiz ölçüm ve hacme göre en kısa sürede işi tamamlamaya çalışmaktayız. 

Ekibimize bağlı kendi alanlarında uzman fayans seramik ustalarımız ile işinizi en kısa sürede ve titiz işçilik ile tamamlıyoruz. Kırmadan, dökmeden, akıtmadan tüm işlemimizi büyük bir titizlik, ince bir işçilik ve profesyonellikle tamamlıyor ve en kısa sürede sizlere teslim ediyoruz. 1+0 daireden, dublex ve triplex dairelere, tek oda ofisten komple plazaya kadar tüm alanlarda hizmet sunmaktayız.

Özellikle müşterilerimiz arasında fazlaca bulunan sağlık, okul, dershane, kurs, hastahane, cami mağaza, cafe, restoran gibi kurumlara da özel çözümler ve mimari projelere birlikte her türlü fayans seramik hizmeti vermekteyiz. 

⇒ 1 GÜNDE TESLİM ⇒ MİNİMUM FİYAT POLİTİKASI ⇒ ÜCRETSİZ PROJELENDİRME

Tüm fayans seramik çalışmalarınızı 1 günde teslim ediyor, büyük metre kareli işlerinizi ise en kısa sürede tamamlıyoruz. Minimum fiyat politikamız ile işlerinizi düşük maliyetler ile tamamlıyoruz. Ayrıca iş sözleşmesi öncesi ücretsiz keşif ve projelendirme hazırlıyoruz.

NE ZAMAN GELEBİLİRİZ?
Bizi aradığınız andan itibaren en kısa sürede aciliyet durumunuza göre tam olması gereken zamanda orada olur.

Mail: info@temizdekorasyon.com

Tel: 0 537 234 11 68

Zeytinburnu fayans seramik ustası
En iyi fayans seramik ustalarımızla Zeytinburnu'nda en ekonomik fiyatlar bizde Zeytinburnu bölgesinde ve yakınlarında bulunan usta ekibimiz istediğiniz her çeşit fayans seramik uygulama hizmeti sunmaktadır. İster klasik ister dekoratif fayans seramik alanında yılların verdiği deneyim, bilgi birikim ile hizmet veriyoruz.

Fayans seramik işinde uzman ve işin ehli bir uzman ekipman arıyorsanız tam adrese gelmişsiniz demek. Evinizi, ofisinizin fayans seramik hizmetini yaparken işe başlamadan önce eşyalarınızı izole ederek uygulama esasında toz, kir ve her türlü zarar görmemelerine karşı koruyoruz. 0 537 234 11 68 telefonu arayın bizi yapılacak iş ile ilgili bilgi verin ananın da zaman kaybetmeden fiyat bilgisi edinin..

Zeytinburnu fayans seramik ustası ev ve iş yerlerinizin acil çözümünde ne ihtiyacınız varsa hemen arayın aynı gün içinde hizmet sunma imkanına sahibiz. İstalarımızın her biri en az 15 yıllık iş deneyimi vardır. Lütfen bizi aracı taşeron veya teklif sistemleri ile karşılaştırmayın biz bu işi meslek edinmiş yıllardır binlerce ev iş yerinin fayans seramik işlerini yaparak deneyim kazanmış bir ekibe sahibiz.

Nasıl çalışırız

( 1) Fayans seramik uygulaması yapılmadan önce hassas bir biçimde hazırlık çalışması yapılır.

(2) Mekanın zarar görmemesi ve iyi bir kombinasyon için en ince detayına kadar çalışma sağlanır.
(3) Her türlü ince detay düşünülerek mekanın bir bütünlük içinde görünmesini sağlar.

(4 ) Yüzey ve mekanın uyumuna bakılır.

(5 ) Yapılacak yerler yerine göre en iyi şekilde hazır hale getirildikten sonra fayans seramik uygulaması yapılır.

(6) İş bitiminde müşteri memnuniyeti esas alınır.

(7) Eviniz tertemiz profesyonelce fayans seramik hizmeti yapılmış bir şekilde size teslim edilir

Fayans seramik hizmeti işi ciddi bir iştir ucuza kapatıram diye düşündüğünüzün 5 katı para çıkmasın cebinizde her işin ustası olduğu gibi fayans seramik hizmeti işinde ustalık beceri gerektirir yıllarca emek vermek çekirdekten yetişmek gerek en önemlis alçı uygulamasını çok iyi bilmek gerekir her önünüze gelene iş yaptırmayınız.

FAYANS VE SERAMİKLER NEDEN TERCİH EDİLİR?

Bina inşaatındaki karolar, ince plakalar veya çatılar, zeminler ve duvarlar gibi yüzeyleri kaplamak için kullanılan elemanlardır. Fayans çeşitleri ve uygulamaları çok çeşitlilik arz eder.

Mevcut şartlarda yer alan karolar, bina iç mekanının yanı sıra dış cephe kaplama ve güzelliğinin getirilmesinde birincil unsurdur. Esas olarak kil malzemeden veya herhangi bir inorganik hammaddeden oluşurlar.

Günümüzde fayanslar da geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor ve bu da elementi çevre dostu yapıyor. Karoların şekli, ekstrüzyon veya oda sıcaklığında presleme veya başka bir yöntem gibi farklı işlemlerle elde edilir.

Şekillendirmeden sonra kurumasına izin verilir. Bu kurutulmuş elemanlar ateşe maruz bırakılır. Bu ateşleme aşaması, gerekli mülkleri kazanmalarını, piyasada ve bina uygulamasında olduklarında elde etmeyi amaçladıklarından emin olmaktır.

Bina yapımında kullanılan farklı karo türleri sırlı veya sırsız formda mevcuttur. Doğasında yanmazlar. Fayanslar ışık altında etkilenmez.

Uygulamaya Göre Karo Çeşitleri
Bina inşaatında, uygulanması gereken yüzey tipine özgü farklı bir karo türü vardır.

Uygulama yüzeyine dayalı karo türleri şunlardır:

Çatı kiremitleri,
Yer karoları,
Duvar karoları ve
Bölme döşemeleri.


Kiremitler ürünleri pişmiş olduğunu çömlek bulunmaktadır. Üretimi tuğlaya benzer.

Duvar karoları yanı sıra yer karoları , iç hem de binanın dış cephesine kullanılmaktadır. Bu esas olarak dekorasyon veya estetik gereksinimine göre kullanılır. Bunlar seramik sınıfına aittir ve beyaz eşya olarak adlandırılır.

Duvarlarda ve zeminde kullanılan karolar hem sırlı hem de sırsız formlarda mevcuttur. Çoğunlukla duvar karoları, piyasada mevcut olduğunda ince bir cam tabakası ile sırlanır.

Yer karoları , döşeme ve hareketin güzelliğini getirmek için çok tasarlanmıştır. Ancak daha yüksek yük, basınç ve diğer istenmeyen malzeme etkisine maruz kalır. Böylece, bu fayanslar daha dayanıklı, aşınmaya dayanıklı, suya dayanıklı ve kolay temiz formda yapılır.

Bahsedilen özelliklerle birlikte yer karoları da iyi estetik sağlamalıdır. Yanma derecesi, duvarı ve yer karolarını ayıran parametredir.

Yer karoları ile karşılaştırıldığında, duvar karoları daha düşük bir sıcaklıkta yanmıştır. Bundan sonra sırlanır ve daha düşük bir sıcaklıkta tekrar pişirilir.

Malzeme ve Üretime Göre Karo Çeşitleri
Malzeme ve üretime dayanarak, bina yapımında kullanılan karo türleri şunlardır:

Seramik fayans veya porselen olmayan fayanslar ve Porselen karolar.


Seramik karolar
Seramik karolar, iç zeminler, yüzme havuzları, dış zeminler, duvarlar ve hem iç hem de dış kasalarda özel kurulum için kullanılır.

Çoğu karo türü seramik karo kategorisine girer. Kil ve diğer malzemelerin karışımından yapılırlar. Bir fırında pişirilirler.

Aşağıda seramik karoların sırsız ve sırlı çeşitli türleri bulunmaktadır:

Toprak karolar
Pişmiş toprak ve fayans
Tamamen vitrifiye karolar
Sırlı fayans
Seramik Fayans


Çiniler ise topraktan yapılmıştır fayans çiniler sabitleme işlemi gerçekleştirildiğinde büzülmesini önlemek için ilave edilir fayans çinileri içinde taş gibi Silis ezilmiş kumun formunda mevcut olan bir silika büyük miktarda var.

Pişmiş toprak karolar yüksek dereceli ateşlenmiş kil kullanılarak üretilir. Pişmiş toprak kiremitlerin aksine ateşleme iki kez yapıldığında fayans elde ederiz . Fayans başlangıçta ateşe, yani başlangıçta pişmiş topraklara maruz kalır. Pişmiş toprak çinileri sırlandıktan sonra tekrar pişirilir. Bu sonunda Faience verecek.

Faience çok çeşitli renk değişimlerinde mevcuttur. Bu pişmiş toprak çalışmalarının iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

Pişmiş toprak çiniler

Sırlı ve Vitrifiye Seramik Karolar
Günümüzde sırlı ve vitrifiye seramikler geliştirilmiştir. Sırlı karolar ilk aşamalarda sadece duvarlar için kullanıldı. Sırlı seramik karolar esas olarak iki işlemle üretilmektedir.

Seramik karolardaki sırlar iki tip olabilir:

Toprak sırlar ve
Renkli emayeler.

Renkli emayeler de farklı tiptedir.

Parlak veya parlak yüzey
Yumurta kabuğu, parşömen kaplaması
Mat yüzeyler
Farklı zemin türleri ve trafik nedeniyle farklı aşınma için cam teknikleri geliştirilebilir.

Vitrifiye seramik karolar kil malzemeler artı diğer ince öğütülmüş malzemelerden yapılan karolardır. Bunlar daha yüksek sıcaklıkta ateşlemeye maruz kalırlar. Tamamen vitrifiye karolar, tüm kalınlığı da vitrifiye edilen karolardır.

Vitrifiye seramik karolar daha yüksek aşınma direncine sahiptir ve yoğun trafik olan alanlarda kullanılabilir. Bu karoların granit olarak sert olduğu söylenir. Bunlar karbür veya elmas aşındırıcı aletler yardımıyla cilalanır.

Vitrifiye karolarla karşılaştırıldığında, sırlı karolar uzun ömürlü değildir.

Porselen karolar
Porselen karoların üretimi, emme kapasitesi ve kırılma mukavemeti seramik karolardan farklıdır. Porselen karolar da kilden yapılmıştır. Ancak seramik karolarla karşılaştırıldığında, ağır veya daha yoğun kilden yararlanırlar.

İmalat sırasında porselen karolar daha uzun süre ağır sıcaklığa maruz bırakılır. Bu pişirme, elemanda bulunan tüm su buharlaşana kadar gerçekleştirilir. Bu eşsiz üretim yöntemi, bu karoları seramik karolara göre daha sert ve yoğun hale getirir.

Dayanıklılık, tasarım, renk ve değer faktörleri göz önüne alındığında porselen karonun üstün bir ürün olarak görülmesinin nedeni budur .

Porselen karolar suya karşı oldukça dayanıklıdır. Su emme oranı% 0.5'in altındadır.

Porselen Karo -Bina Yapımında Kullanılan Karo Çeşitleri

Porselen karoların maliyeti seramik karolara göre daha yüksektir. Porselen karolar yüksek trafiğe sahip yüzey alanlarında daha fazla uygulama kazanır. Bu fayanslar bir tür vitrifiye fayanslardır. Bazen porselen vitrifiye fayans olarak da adlandırılır.

Porselen karolar, kurulumları için özel çimento gerektirir. Bu karolar seramik karolara göre daha sert ve yoğundur. Bu nedenle, bu fayanslar duvar yüzeyleri için kullanıldığında, yüksek yapışkanlık özelliğine sahip çimento kullanılır.

Cilalanmış porselen karolar pazarda da mevcuttur. Fayansların pişirilmesinden sonra cilalanabilirler. Bu, herhangi bir sır olmadan karoya bir parlaklık getirecektir.

KARO, FAYANS VE SERAMİK ÇEŞİTLERİ

İster acil bir proje için alışveriş yapın, isterse sadece geleceği planlayın, en yaygın 12 yer karosu ve duvar karosu türünde size rehberlik edecek bazı uzmanlar seçtik . Yıllar boyunca modelinizi seveceğinizden emin olmak için her tür ev projesi için hangi karoların en iyi olduğunu bulun.

1- Seramik karo
Seramik karo, birçok uygulama için uygun olduğu için evde bulunan en yaygın karo türlerinden biridir. The Home Depot'un kıdemli tüccarı Tony Castellano, “Artan dayanıklılık, seramik karoları mutfak, banyo ve hatta giriş yolları gibi evdeki herhangi bir oda için mükemmel hale getiriyor” diyor. “Kurulumu, temizliği kolaydır ve her tasarıma uyacak yüzlerce stil bulunur. Bonus için, bir bütçeyle yenilemek istiyorsanız, seramik harika bir fiyat noktası sunuyor. ”

Alışveriş yaparken, Castellano temiz, tek tip bir sonuç elde etmek için seramik karo lot numarasını kontrol etmenizi önerir. “Ayrıca, sırlı ve sırsız arasındaki farkı anladığınızdan emin olun. Sırsız sanatsal, rustik bir görünüm verirken, sırlı seramik karolar daha uzun ömürlü zeminler için daha fazla koruma sağlar. ”

2-Porselen çini
Diğer en yaygın kiremit türü, seramik karodan farklı olan porselendir . Castellano, “Porselenin cazibesi, doğal taş, tuğla veya ahşabı taklit etme yeteneğinden ve herhangi bir bakım gerektirmeden geliyor” diyor. “Aynı şık kaplamayı hiçbir bakım veya bozulma olmadan elde edersiniz. Ek olarak, çok amaçlı bir karo olduğu için, bir alan tasarlarken çok yönlülük sağlamak için çeşitli tasarımlar, renkler ve stillere sahiptir. Porselen, donmayacak, solmayacak veya çatlamayacağı için dış mekanlarda bile kullanılabilir. ” Porselen karo için diğer uygulamalar arasında banyo veya mutfak fayansı, yüksek trafikli alanlar ve mutfak backsplashes bulunur .

Porselen karo ile en büyük dezavantaj, kurulumun zor olabileceğidir. Bir kurulum DIY yapabilirken, Castellano birçok ev sahibinin bu tür döşemeleri döşerken bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olduğunu unuttuğunu söylüyor.

3-Cam Karo
“Camın leke direnci onu doğal taşa harika bir alternatif haline getiriyor. Kırmızı şarap ve limon ve sirke gibi asidik yiyecekler kalıcı bir leke olmadan kolayca silinir, ”diyor Teksas, San Antonio, M Interiors'un iç tasarımcısı ve kurucusu Melissa Morgan . Bu karo türü ayrıca temiz ve minimalist bir estetik sunar.

Morgan, “Potansiyel bir dezavantaj, camın elbette kenarlar boyunca kolayca kırılacağıdır” diyor. Bu nedenle mutfak ve banyo zemini gibi yoğun trafikli alanlarda cam karo kullanılmamasını önermektedir. Bunun yerine, hafifçe kullanılan masa tablaları veya masaları, şöminenin etrafında veya backsplash gibi daha az çekiş gücüne sahip daha küçük uygulamalarda kullanılmasını önerir.

4-Çimento Kiremit
Lakewood, Colorado merkezli bir ev tadilat ve onarım hizmeti olan Handyman Connection'ın franchise sahibi Docia Boylen, çimento karolarının 19. yüzyıldan beri varlığını sürdürüyor ve şu anda modern iç tasarımda biraz nimet yaşıyor .

“Çimento fayansları son derece çok yönlüdür ve size inanılmaz desenler ve renkler sağlayabilir,” diyor Boylen. “Fayanslar son derece gözenekli olduğundan, deseni geliştirmek için zaman içinde bir patina gelişebilir. Zamanla renk değiştirirlerse ahşap zeminler gibi zımparalanabilir ve tekrar mühürlenebilirler. ” Çimento karolarının en büyük dezavantajı, döşenecek bir canavar olmalarıdır. Ayrıca, güzelliğini korumak için çimento kiremit ayda bir kez kapatılmalıdır. Çimento en iyi düşük trafikli alanlarda ve az miktarlarda kullanılır.

5-Mermer döşeme
Pahalı olmasına rağmen, mermer karo, herhangi bir odaya anında zarafet ve arıtma katıyor. Castellano, “Herhangi bir mutfağa veya banyoya güzellik katmak istiyorsanız, mermer fayansların döşenmesi derhal alanı yeniler” diyor. “Desenli veya damarlı olduğu için doku ve derinlik de sunuyor. Asla aynı parçaya sahip olmayacaksın. ”

Oldukça maliyetli olmasının yanı sıra, mermer bozulmamış görünmesini sağlamak için çok fazla bakım gerektirir. Ve herhangi bir taş gibi, mermer karo, temizlenmesi zor olmasının yanı sıra çizilmelere ve lekelere karşı hassastır. Castellano, “Mermerin çiziklere, gravürlere ve lekelere yatkınlığı nedeniyle, sızdırmazlık maddesi uygulanmadığı sürece düşük trafikli alanlarda en iyi şekilde kullanılır” diyor. “Birçok ev sahibi tezgahlarda mermer kullanmaktan kaçınır ve bunun yerine duş zemini, sütunlar ve backsplashes gibi dekoratif özelliklere mermer ekler.” Daha küçük uygulamalarda kullanarak, bütçenize bir soluk verirsiniz.

6-Mozaik fayans
Mozaik karolar, birçok farklı şekil, boyut, renk, stil ve hatta malzeme içerdiği için yaratıcı iç tasarım kaslarınızı esnetme şansı verir. “Mozaik karolar, bir vurgu gerektiğinde duvar uygulamalarında en iyi sonucu verir. Onları idareli kullanmanızı öneriyorum, ”diyor Morgan. Ayrıca, seçtiğiniz karo türüne bağlı olarak, mozaiğin hızlı bir şekilde tarihli görünebileceğini de not ediyor. Yalnızca döşemeyi değil, yükleneceği alanı da seçerken bunu aklınızda bulundurun.

7-Granit Karo
Granit, doğal lekeleri nedeniyle mermere benzer bir görünüm ve his veren doğal bir taştır, ancak bazı önemli farklılıklar vardır. “Granit aşırı kullanıldı ve daha ucuz bir alternatif gibi gözüküyor” diyor Morgan. Aslında çoğu zaman Bunun sebebi kısmen olduğu bir bütçeniz varsa en balk bir şey yok daha ucuz bir alternatif. Morgan, bir çamaşır odasında veya performans ve düşük maliyetin en öncelikli olduğu başka bir ikincil alanda granit karoların kullanılmasını önerir.

8-Kireçtaşı Kiremit
Kireçtaşı bir diğer doğal taş karo türüdür. Castellano, “Doğal tonlar, gölgeler ve varyasyonlarla dolu gerçekten rustik bir tarz elde etmek için kireçtaşı kiremit döşeyin” diyor. “Antik mimariyi ve tasarımı neredeyse anımsatan doğal bir görünüm sunuyor. Dayanıklı ancak yumuşak kireç taşının şekillendirilmesi ve kesilmesi de özel desenler ve yerleşimler için kolaydır. ”

Kireçtaşı karo hakkında akılda tutulması gereken bir şey, gözenekli bir kaya olmasıdır. Uzun süre dayanmasını sağlamak için, düzgün bir şekilde kapatılması gerekir, aksi takdirde kolayca çatlar ve dağlanır. Ayrıca, kireç taşının temizlenmesi bir ağrı olabilir. Castellano, “Taşın bozulmasını önlemek için ev sahiplerinin nötr pH temizleme maddeleri kullanması ve narenciye ve sirke bazlı ürünlerden kaçınması gerekiyor” diyor. “Bununla birlikte, zengin görünüm ve renk veya boyut çeşitliliği, onu özellikle her türlü alan, özellikle açık havada mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Mükemmel bir görünüm vermek için açık havada verandada kireçtaşı kullanmanızı tavsiye ederim. ”

9-Traverten Karo
Kireçtaşı gibi traverten karo da doğal, eşsiz bir estetik sunar. “Yumuşak, yumuşak paleti güzel nötr tonlar sağlıyor,” diyor Castellano. "Griden ten rengine ve bejden, dönen yüzeyi zarif ve eşsiz bir ifade üretir."

Tıpkı diğer doğal taş karo türleri gibi, su, lekeler ve çekişten kolayca etkilenir. Bu nedenle, traverten karo ekstra bakım ve on yılda bir tekrar mühürleme gerektirir. “Evin düşük trafikli bölgelerinde traverten karolar kullanmak en iyisidir. Ayrıca, çizikleri, dağlama veya lekeleri önlemek için birçok tasarımcı ve DIYer bu karoları zemin yerine duvarlara uygulayacak ”diyor. “Zeminlere uyguluyorsanız, ne tür dolgu macunu kullanacağınızı ve hangi temizlik ürünlerini kullanacağınızı bildiğinizden emin olun.”

10-Taş ocağı
Taş ocağı karosu, tuğlaya çok benzer bir süreçte (teknik olarak daha güçlü olmasına rağmen) zemin malzemeleri ile yapılır. Bu karo türünün adı, bir taş ocağından geldiğini ima eder, ancak aslında durum böyle değildir. Taş ocağı karo feldispat, kil ve şeyl gibi öğütülmüş minerallerden yapılır, bunlar birlikte öğütülür ve 2000 derecenin üzerinde pişirilir.

Boylen, “İsimlerini, toprak minerallerinin nereden geldiğini alıyorlar: bir taş ocağı” diyor Boylen. “Bu fayanslar son derece yüksek sıcaklıklarda ateşlendiği için, doğal olarak yoğun, gözeneksiz ve son derece düşük su emme oranına sahip suya dayanıklıdırlar. Sırlı veya doğal kaplamada bırakılabilirler. Bir diğer faydası da mühürlenmeleri gerekmemesidir. ”

Dayanıklı olmasına rağmen, taş ocağı fayansları lekelenmeye karşı hassastır, bu nedenle mutfakta kullanılmamalıdır. Boylen, amaçlı bir tasarım hissi verdikleri ve doğal olarak kaymaya karşı dayanıklı oldukları için yüksek trafikli alanlar için tavsiye eder.

11-Metal Kiremit
“Metal tezgahlar üstün dayanıklılık ve şık ve modern bir mutfak estetiği sunuyor,” diyor Morgan. “Bu tür karoların maliyeti genellikle doğal taşa fiyatlandırmada benzer olsa da, hem görünüm hem de işlev açısından zaman testine kesinlikle dayanacaktır.”

Metal kiremit ile ilgili birincil husus, neredeyse kurulduktan sonra çizilmeye meyilli olmasıdır. Bazı insanlar, genel etkiyi yumuşatabilen doğal olarak oluşan bu patini tercih eder. Tercih ettiğiniz kaplama bu değilse, metal muhtemelen sizin için ideal bir karo türü değildir. Morgan, “Metal, mutfak, bar veya hizmet odası gibi herhangi bir çalışma yüzeyinde harika çalışıyor” diyor. “Banyolar veya iklime bağlı olarak dış mekan kullanımı için tavsiye etmem.”

12-Reçine Karosu
“Reçine karolar, istediğiniz stilleri birleştirmek için harika bir çözüm” diyor Boylen. “Bu fayanslar harika görünüyor ve suya dayanıklı. Artı, kendi çini desenleri yapabileceğiniz için DIYer için mükemmeldir. 3D desenler de reçine ile popülerdir ve su ve taşların görünümünü taklit edebilir. ”

Reçine dezavantajları, çip eğilimi içerir ve bu tür karolar, özellikle güneşe maruz kaldığında zamanla da sarı olabilir. “Banyo ve çamur odaları gibi su alanları için reçine yer döşemesini öneririm. Bunlar da büyük backsplashes ve vurgu parçaları yapıyor ”diyor Boylen.

Sıkça Sorulan Sorular

Fiyatlarınıza boya ve malzemeler dâhil mi?

Temiz Dekorasyon olarak, Malzeme dahil fiyat talebinde bulunursanız Evet sitemizde gördüğünüz ya da evinizi incelerken verdiğimiz fiyatlarımıza boya, malzeme ve işçilik hizmeti bedeli dahildir.

Temiz Dekorasyon olarak, 1+0 – 1+1 – 2+1 – 3+1 – 4+1 gibi daire tipi boya ve badana çalışmalarımız tek bir günde profesyonel ekibimizce tamamlanmaktadır. Çok odalı, çok katlı çalışmalarımızda yine kalabalık ekip çalışması ile tek günde çalışmayı tamamlayabilir ya da 2 güne çalışmayı bölebiliriz.

Temiz Dekorasyon olarak, Firmamız Türkiye ve dünyanın en çok tercih edilen, ev şekli ve duvarların durumuna göre sizlere en uygun boya markasını sunacaktır.

Temiz Dekorasyon olarak, Bizler boya ve badana hizmetini meslek edinmiş, bu alanda profesyonel ekip kurmuş, bu alanda şirketleşmiş ve yatırımlar gerçekleştirmiş bir firmayız. Her biri alanında uzman ve profesyonel personelimiz ile her gün birden fazla projeyi tamamlıyoruz. Bu anlamda maliyetlerimizi minimize etme şansımız oluyor. Bu da sizlere indirimli fiyat olarak dönüyor.

Temiz Deekorasyon olarak, evet İstanbul içinde tüm ilçelere hizmet veriyoruz.