Parke Zemini Düzeltme

Abone Ol 
tarafından
38
Parke Zemini Düzeltme

Çamaşır makinelerindeki küçük molalarda küçük bir sızıntı veya küçük bir sorun olabilir. Ancak, konu göz ardı edilmemelidir. Gerçekten de, bir su besleme hattındaki bir iğne deliği sızıntısı bile bu şekilde zemini tahrip eden bir sele dönüşebilir. Su basmasını, su sızıntılarını ve hasarları önlemek için öncelikle hortumları her yıl iki veya üç kez kontrol edin. Özellikle hortum tesisatlarının çevresinde kıvrımlar, kırılmalar ve ıslaklık arayın. Hortumların kırıldığı veya tükendiği noktada, bunları elastik hortumlar yerine bükülmüş paslanmaz çelik hortumlarla değiştirmeyi düşünmeniz gerekebilir. Su besleme hatlarının kırışmasını ve zayıflamasını önlemek için çamaşır makinesi ile ayırıcı arasında dördü ayrı tutun. Aynı şekilde, programlanmış bir kapatma valfi takmayı düşünün. Zeminde su biriktiğinde, sensör onu ayırır ve su vanasını kapatır.

Buzdolapları, sıcak havalarda buz kaynağı oldukları ve yiyeceklerin ekstra depolanmasını sağladıkları için her evin gerekli cihazlarıdır. Bununla birlikte, aynı şekilde olası zemin hasarının olası nedeni de olabilir. Yüzeyin zemine doğrudan temas etmemesini sağlamak için birçok buzdolabı ahşap bir denge üzerine monte edilmiştir. Yine de, zemine çok yakın tutulursa, buzdolapları ağır bir makine parçası olduğundan ve ilk başta tutuldukları yerden nadiren taşındığından, zeminde leke ve ezik bırakabilir, bu da çıkarılması imkansız hale gelebilir. Buzdolabından gelen su sızıntıları endişelenmeniz gereken başka bir kaynaktır, bu da taşkınlara ve zemine zarar verebilir. Buz yapıcıya giden su kaynağı olan bakır su hattı, aşırı sızıntıdan kaynaklanan bir delik içerebilir ve fark edilmezse veya gözetimsiz kalırsa sonuçları ciddi olabilir.

Bulaşık makineleri, sorunlara neden olabilecek başka bir temel cihazdır. Yıkama ve yıkama döngüleri arasında, bir bulaşık makinesinin tahliye veya besleme hattı bir delik açabilir ve bu şekilde mutfak zeminine galon su ile zarar verebilir.

Zemin durumuyla ilgili bir diğer endişe, bulaşık makinesinin yere inmesi ve zemini köpüklü suyla ıslatmasıdır. Sorun yanlış temizleyici, tahliye kapısında enkaz birikmesi veya lavabonun altındaki hortumda tıkanma olabilir.

Boşaltma kapılarının ve hortumlarının rutin kontrolleri, daha sonra yüksek olması gereken onarım maliyetini size ayırabilir.

Zemine zarar vermenizin diğer nedenleri arasında zemine takılan elektronik cihazların yanlış takılması, yanlış bakım ve diğerleri sayılabilir. Zemininizin güvenliğini ve dayanıklılığını korumak çok önemlidir. Zemin, evinizin üzerinde durduğu şey olduğundan ve ona bir şey olursa, eviniz ciddi hasara uğrayacaktır.

Zeminin düzenli olarak denetlenmesi şarttır. Zemindeki sızıntı veya çatlakların daha sonra beladan tasarruf etmesini önlemeye çalışın